Tepidarium

Tepidarium spaPod tą tajemniczą nazwą kryje się specjalna sala, która stanowi część łaźni. Jej lecznicze działanie opiera się na emitowaniu ciepła, które korzystnie wpływa na nasz organizm.

Na początek trochę historii. Tepidarium było już znane w starożytnym Rzymie. Stanowiło ono część rzymskich term. Była to pierwsza sala, gdzie udawali się Rzymianie i stanowiła swoisty wstęp do dalszych zabiegów (zarówno ciepłych, jak i zimnych).

Podczas pobytu spa warto udać się do tepidarium. Dlaczego? Gdyż jest to miejsce, gdzie mamy styczność z ciepłem, które promieniuje na nas z podłogi i ścian. Ciepło działa kojąco na różnego rodzaju schorzenia reumatyczne oraz poprawia nastrój, przynosząc spokój i odprężenie.

W wielu hotelach spa tepidarium charakteryzuje się tym, że ogrzane są głównie ławy, na których siedzą goście hotelu. Często znajdują się tam także stoliki oraz fontanny z ciepłą wodą. Dla urozmaicenia pobytu, puszczana jest tam muzyka relaksacyjna bądź też prezentowane są specjalne filmy, przynoszące relaks i odprężenie.